Terapia małżeństw i par


W gabinecie proponuję także terapię małżeństw.

Nie ma raczej małżonków ,którzy pobrali się aby uczynić swoje wspólne życie godnym pożałowania. Zatem ,jak to się dzieje ,że małżeństwo przechodzi ze stanu? Kochamy się, nie możemy bez siebie żyć!? do? Już dłużej z nim(z nią)nie wytrzymam!?Jak to ,możliwe, że czasem w ciągu zaledwie kilku miesięcy wiele małżeństw z wyżyn szczęścia stacza się na samo dno rozpaczy.

Terapia par przynosi najlepsze efekty ,gdy obie ze stron pomimo trudności ,jakie przeżywa związek chcą nad nim pracować. Partnerzy chcą podjąć trud ratowania małżeństwa oraz pracować nad swoimi zachowaniami wobec drugiej osoby. Terapeuta poprzez obserwację komunikacji werbalnej jak i pozawerbalnej daje parze możliwość uświadomienia sobie sposobów ,jakie partnerzy stosują ,aby dominować nad drugą osobą, wprawiać ją w zakłopotanie .Podczas terapii małżonkowie uczą się jak wzmacniać pożądane zachowania u partnera ,jak się komunikować ,jak słuchać siebie nawzajem.

Większość ludzi pragnie miłości ,wsparcia i zrozumienia ze strony partnera, ale szczęście małżeńskie nie pojawia się w sposób automatyczny. Rozwój małżeństwa wymaga czasu i wysiłku. Warto podjąć ten trud. Jestem gotowa Państwu pomóc.

Sesje odbywają się raz na dwa tygodnie.

 
flower of love - purple